„Teprve, když se přestaneme bát, začínáme žít“

O nás

Zdravím všechny  singles a nejlépe aktivní :-)

Jmenuji se Vašek Pták a jsem zakladatelem projektu Aktivní singles

Tento projekt není další z řady prvoplánových seznamek, ale můžete tady potkat nové přátele, kamarády, najít parťáka  na cesty, sport, cestování, ale i  do divadla, do kina na koncert. Zkrátka prožít něco nového s lidmi „stejné krevní skupiny“ bez nálepky „seznamovací“ víkend, akce, pobyt… 

Je tady samozřejmě pamatováno i na singles, kteří se chtějí seznámit, ale s někým aktivním
a chtějí něco společně prožít víc než kamarádi.“

Dlouhá léta jsem pracoval na manažerských postech převážně v organizacích, kde cílem bylo pomáhat druhým lidem. Před čtrnácti lety jsem udělal ve svém životě radikální změnu. Všechno jsem nechal v Plzni – práci, kamarády, rodiče, sourozence, dům….  Odstěhoval jsem se s rodinou na druhý konec republiky, do Jeseníků. Předtím jsem tam byl jen jednou, když jsem je s partou projížděl na kolech.

Začal jsem z ničeho, neměl jsem kamarády dokonce ani známé, práce byla dost odlišná od předchozích, úplně jiný obor, prostě opravdu změna. Byl jsem i dost časově vytížen. Právě v této době bych uvítal podobný portál jako je tento, kde bych se mohl přidat do skupiny nebo vytvořit novou skupinu stejně zaměřených lidí. Nic takového ale tehdy nebylo a tak jsem se musel novou situací „prokousat“ sám. Možná jste něco podobného také zažili nebo zažíváte.

Po nějaké době přišla další změna – zůstal jsem sám s dětmi. Nebylo to jednoduché období a já si mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to žít singl.
Děti vyrostly, odešly studovat a já udělal další zásadní rozhodnutí. Ukončil jsem pracovní poměr jako zaměstnanec a odešel na čas do Anglie a pak do USA.  Potřeboval jsem si ‚vyčistit hlavu‘ srovnat si, co chci v životě dělat a získat i nové nápady a impuls pro podnikání.

V Anglii jsem možná náhodou, možná shodou okolností bydlel v ‚sídlišti pro singles‘, ale náhody, jak víme, neexistují… I v USA jsem viděl singles, kteří také chtěli aktivně trávit svůj volný čas, jet na víkend, na výlet nebo zajít do divadla, do kina s lidmi podobných zájmů. Známí mi doporučili web, který umožňoval právě takovéto vzájemné potkávání se lidí se stejnými zájmy, koníčky, zálibami. Našel jsem to, co jsem potřeboval. Jednu sobotu jsem mohl jet na kola, pak na turistiku, přes týden do kina, nebo jen tak na ‚pokec‘ na nějaké téma a vždy s lidmi, kteří se potkali ve skupině k tomu založené. Vzpomněl jsem si na Jeseníky, paradoxně to tam bylo v tomto ohledu těžší než v Americe a najednou jsem měl jasno.
Ta správná ‚parketa‘ pro moje podnikání je, vytvořit nabídku pro aktivní lidi žijící singl v Česku.

Už v Americe jsem začal dělat první kroky k založení portálu. V této oblasti jsem nikdy nepracoval a tak bylo nutné začít se vzdělávat. Absolvoval jsem několik online vzdělávacích kurzů na internetu, začal skládat strukturu webu, připravoval texty, grafiku stránek atd. Hrozně mě to bavilo a měl jsem a pořád mám takový vnitřní pocit, že je to dobrá věc – opět to bude pomáhat lidem.
Rozhodl jsem se tvorbu webu pojmout komplexně. Vytvořil jsem portál pro lidi žijící singles, kterým to vyhovuje, je to jejich životní styl, ale i pro singles, kteří chtějí někoho aktivního potkat. Když se na podzim 2013 podařilo portál www.aktivní-singles.cz spustit, měl jsem opravdu radost.

Vývoj takové služby není levný a její provoz, technická podpora uživatelům, je velký měsíční náklad. V neposlední řadě je to podnikatelský záměr, který musí být ziskový. Sekce, která slouží pro nalezení vhodného partnera, je tedy placená, tak jak je to všude ve světě, ale sekce, kde je možné tvořit skupiny, přidávat se do již existujících skupin a velice rychle tak najít a účastnit se aktivit s ‚lidmi stejné krevní skupiny‘, je ZDARMA.

Byl jsem zvědavý, jak lidé v Česku vezmou to, že někdo něco nabízí ZDARMA. Nebudou v tom vidět nějaký podvod? Budou tomu věřit? To byly otázky, které jsem si kladl a po pravdě si kladu ještě dnes. Uklidňuje mě, že v cizině takovéto portály fungují a lidé je využívají,
i když za to platí.

Očekávám, že portál bude sloužit lidem nejen k různým aktivitám v oblasti sportu, kultury, vzdělávání, cestování, outdooru….atd, ale že zde také někteří potkají někoho, s kým si budou víc rozumět.

Určitě mi dáte za pravdu, že získávání nových informací, zážitků a poznávání nových lidí, nejvíce zpestřuje a obohacuje náš život. Od každého člověka můžeme něco získat a naopak něco mu poskytnout.

A na závěr jedno doporučení pro všechny…  Já osobně jsem přesvědčen o pravdivosti a moudrosti tohoto Motta, které platí v jakékoliv lidské činnosti.

  ‚Teprve, když se přestaneme bát, začínáme žít‘.

Takže se nebojte, začněte a uvidíte, co se bude dít.

 

S přáním všeho dobrého

  Vašek Pták
autor projektu

 

 

 

 

 

Zpět